AZ ligt nog steeds in de clinch met Jonathas. De spits wil maar niet terugkeren uit Braziliƫ en de Alkmaarders overwegen hem daarom te verhuren.
De 21-jarige aanvaller vertrok twee maanden geleden naar zijn vaderland, omdat zijn moeder ernstig ziek was. Hij kwam daarna niet meer terug. “Dat is voor zijn carriĆØre natuurlijk niet positief, dat is duidelijk. Hij traint voor zichzelf en dat is altijd slechter dan wanneer je met een club traint”, aldus zijn zaakwaarnemer Mino Raiola in het Noordhollands Dagblad. AZ besloot vorige maand hem geen salaris uit te betalen zolang hij niet terugkeert in Alkmaar.
Raiola heeft AZ voorgesteld hem te verhuren aan een plaatselijke club. De belangenbehartiger denkt namelijk dat het nog maanden kan duren voor Jonathas weer terug zal keren op Nederlandse bodem. “Verhuren aan een Braziliaanse club was ƩƩn van de opties waarover we hebben gesproken”, zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart. “Maar als club hebben we nog geen beslissing genomen. Ik moet het er nog over hebben met Toon Gerbrands (algemeen directeur, red.) en trainer Gertjan Verbeek.”