FC Twente-spits Luuk de Jong wordt vrijwel in elk interview gevraagd naar zijn band met broer en Ajax-middenvelder Siem de Jong. Vervelend vindt de Oranje-international die vragen echter niet.
“Er is in Nederland heel veel aandacht voor Siem en ik als broers, die allebei bij een topclub spelen. Af en toe wordt het wat eentonig, maar aan de andere kant Ãs het ook wel iets bijzonders. Onze band is heel hecht. Siem is niet alleen mijn broer, maar ook mijn beste vriend”, vertelt De Jong aan De Telegraaf.
De grootste droom van de broertjes De Jong heeft te maken met het spelen voor Oranje, zegt Luuk. “We gunnen elkaar alles. Ik ga nog steeds regelmatig naar Amsterdam en dan is het altijd gezellig. Het is een droom van ons om ooit samen in één elftal te spelen en de ultieme droom is om samen in Oranje voetballen. Met mijn broer heb ik ook een geweldige chemie in het veld. Het is lekker voetballen met Siem in mijn rug.”
De kans dat Siem en Luuk de Jong nog eens samenspelen in Oranje is overigens groot. Bondscoach Bert van Marwijk houdt het tweetal nauwlettend in de gaten en haalde Luuk zelfs al meerdere malen bij de selectie.