Marco van Basten was de laatste jaren actie als FIGA-official maar die functie heeft hij nu naast zich neergelegd. Hij wou het tijdrekken aan banden leggen iets wat hem niet gelukt is.

Van Basten wijst bijvoorbeeld op Feyenoord – PSV eerder dit seizoen. In De Volkskrant stelt hij: “Ik denk dat PSV met 4-2 had gewonnen als Feyenoord de wedstrijd na rust niet kapot had gemaakt. In feite werd na een uur niet meer gespeeld. PSV was beter in de tweede helft, maar de spelers van Feyenoord haalden de vaart uit de wedstrijd met kleine overtredingen of door de bal lukraak over de zijlijn te schieten. Wanneer de zuivere speeltijd had geteld, was Feyenoord er niet mee weggekomen.”
Van Basten vervolgt: “Atlético Madrid heeft het spelbederf tot kunst verheven. Het voortdurend vertragen en doodmaken van een wedstrijd is de voornaamste kwaliteit van die ploeg. Niemand is er blij mee. Maar iedereen doet het, we zijn er aan gewend geraakt. Dat is toch ziek? Waarom is de zuivere speeltijd bij Real Madrid-Barcelona 65 minuten en bij Atletico-Barcelona slechts 50? Barcelona heeft dus tegen Atlético een kwartier minder de tijd om voetballend het verschil te maken. Die onzuiverheid in het systeem moeten we bestrijden.”
<