
Jordi Cruijff gaat aan de slag als bondscoach. De komende drie jaar staat hij aan het roer bij Ecuador. Dit weten zowel het Spaanse AS als Marca te melden.
Het is het derde avontuur van Cruijff als trainer. Eerder stond hij als oefenmeester aan het roer bij Maccabi Tel-Aviv in Israël en Chongqing Lifan in China. Op 26 maart zal hij zijn debuut gaan maken als bondscoach van Ecuador tijdens de wedstrijd tegen het Argentinië van Lionel Messi. Komende zomer wacht de Copa América.
Cruijff heeft zijn aanstelling bij Ecuador te danken aan Antonio Cordón, de nieuwe sportdirecteur van de voetbalbond. Cordón stelde de zoon van Johan ook aan als coach van het Chinese Chongqing Lifan, waar hij vorig jaar vertrok. Cruijff was na zijn carrière als voetballer, waarin hij voor onder meer Barcelona, Manchester United en Oranje speelde, ook sportief directeur van AEK LArnaca en Maccabi Tel-Aviv. Dit is zijn eerste rol als bondscoach.
<