
De topclubs in Nederland hebben een akkoord bereikt over hun bijdrage in het solidariteitsfonds. Dit weet de Telegraaf te melden. Volgens het dagblad is Ajax nu de nieuwe hoofdsponsor met een bijdrage van maar liefst zes miljoen euro. Terwijl dat bij PSV, Feyenoord en AZ beduidend lager is. Het bedrag uit Alkmaar kan wel oplopen indien zij zich ook weten te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League.
Komend seizoen zal Ajax 3 miljoen euro afstaan aan Europese inkomsten als deelnemer aan de Champions League. Daarnaast betaalt het, net zoals PSV en AZ, 250.000 euro aan de clubs in de Keuken Kampioen Divisie voor de deelname van de Jong-elftallen in die competitie. Een jaar geleden werd bovendien al afgesproken dat 5% van de Europese inkomsten voor drie jaar afgestaan werden voor realisatie van de veranderagenda. Clubs konden daarmee financieel ondersteund worden om de overstap te maken van kunstgras naar natuurgras. Ajax, PSV en AZ hebben de KNVB en de ECV laten weten dat dat bedrag komend seizoen vrij besteed mag worden. Voor Ajax gaat dit om een bedrag van 2,4 miljoen euro.
Het solidariteitsfonds wordt verder aangevuld met 5 miljoen euro van ING en 1 miljoen euro van de Nederlandse mannen- en vrouweninternationals. De KNVB heeft zelf ook 5 miljoen euro toegezegd, maar dat is inclusief de 3,5 miljoen euro die het jaarlijks al betaald aan de profclubs. Alle bedragen zijn giften.
<