
Ajax-doelman Andre Onana zou besmet zijn geraakt met het coronavirus. Dit weten diverse media uit Kameroen te melden. Opvallend want volgens De Telegraaf behoorde de doelman tot een van de spelers die in augustus ook te kampen had met het virus.
Dat schrijft De Telegraaf naar aanleiding van de berichtgeving in Kameroen, waar wordt verwacht dat de doelverdediger van Ajax de oefenwedstrijd van De Ontembare Leeuwen zal moeten missen. Als Onana daadwerkelijk besmet is met het coronavirus, staat ook de Champions League-wedstrijd tegen Liverpool en eerder nog de Eredivisie-ontmoeting met sc Heerenveen stevig op de tocht.
Onana heeft een positieve test afgelegd, waardoor men in Amsterdam verwacht dat de restwaarden van de vorige besmetting bij Onana een positieve test hebben veroorzaakt. Een nieuwe coronabesmetting is niet uitgesloten, maar zou wel heel kort zijn op zijn vorige. Herbesmetten is weliswaar mogelijk, maar de antivirussen zijn in de regel wel langer in het bloed dan ruim een maand.
Voordeel voor Ajax is dat Kameroen in Nederland verblijft en daar ook een oefenwedstrijd speelt tegen Japan, waardoor Onana in de buurt is. Noussair Mazraoui (Marokko), Zakaria Labyad (Marokko), Lassina Traoré (Burkina Faso) en Mohammed Kudus (Ghana) werden door de Amsterdammers niet vrijgegeven voor hun interlands vanwege de risico’s op besmetting van het coronavirus.
<