
Ronald de Boer denkt dat Riechedly Bazoer kans maakt om terug te keren in het Nederlands elftal. Dit zegt de analist in een gesprek met Voetbal International.
“Als hij zich zo blijft ontwikkelen, heeft hij zeker nog kans. Hij speelt zeker goed bij Vitesse, ik vind hem steeds volwassener worden, al zou je dat niet zeggen met die tackle. Dat is nog wel een punt van verbetering, die emoties, weten wanneer je een tackle inzet, dat je slim moet zijn. Dat mag hem niet meer overkomen, nu moet je het lerend vermogen hebben dat het niet meer gebeurt. Op topniveau mag je die fout niet meer maken”, stelt De Boer.
“‘Hij heeft de potentie om het Nederlands elftal te halen. Maar in een 4-3-3-systeem gaat hij niet de centrale man achterin worden. In 5-3-2, zoals Nederland tegen Italië speelde, kan hij dat heel goed, dan kan je hem goed gebruiken. Als centrale verdediger heeft hij het lef om in te schuiven, wat Frenkie de Jong ook heeft. Maar zo gaat hij bij Oranje niet spelen.”
Misschien kan Bazoer zich dan op het middenveld richten. “In mijn ogen heeft hij de meeste kans als controlerende middenvelder, dat kan hij heel goed. Daar heeft hij de toekomst, met Marten de Roon en Davy Klaassen die toch wat ouder zijn dan hij. Als ik hem een kans zou geven, dan is het op 6”, aldus De Boer tot slot.
<