
Ajax heeft met de komst van aanvaller Mohamed Daramy een ware attractie in huis gehaald. John Steen Olsen, die in het verleden betrokken was bij de komst van onder anderen Zlatan Ibrahimovic en Christian Eriksen, dicht de kakelverse Ajax-aanwinst een grote toekomst toe.
Daramy leek lang op weg naar Club Brugge, maar koos op het laatste moment voor een overgang naar Ajax. “Ik vind hem een fantastische speler, op deze jonge leeftijd al een van de beste spelers in de Superligaen. Hij is technisch goed en zijn snelheid is een groot wapen. Hij maakt veel loopacties in de diepte. Kortom, een jongen met veel kwaliteit. Anders hadden we hem ook niet gekocht natuurlijk”, laat Olsen weten in De Telegraaf. “Wat ik altijd belangrijk vind, is dat het ook een sympathieke jongen met een goed karakter is. Ik ben heel trots dat er weer een speler vanuit Denemarken naar Ajax gaat.”
Niet alleen Olsen, maar ook de Nederlandse aanvaller Mart Lieder is onder de indruk van Daramy. De 31-jarige Lieder speelt al enkele jaren in Denemarken en heeft de Ajax-aanwinst dus van dichtbij meegemaakt. “Vorig seizoen kon je al zien dat hij een goede voetballer was, maar dit seizoen is hij met drie goals en drie assists echt ontploft”, zegt hij. “Het mooie aan Daramy is dat hij als buitenspeler niet alleen naar binnenkomt en voor eigen succes gaat, maar meevoetballend sterk is. Hij levert naast doelpunten en assists ook voorassists.”
Volgens Lieder is Daramy een echte ‘Ajax-voetballer’. “Ik hoop dat hij zich snel aanpast en zijn goede spel uit Denemarken in Nederland doortrekt. Dat is natuurlijk altijd even afwachten. Mohammed Kudus domineerde de Deense competitie en vind ik een geweldige speler, maar hij heeft wat pech gehad met blessures”, aldus de aanvaller. “Vanaf de linkerkant vind ik hem dit seizoen effectiever dan vorig jaar als rechtsbuiten. En als spits heb ik hem niet echt gezien. Maar ik begrijp dat hij op alle aanvallende posities uit de voeten kan.”
<