
Thibaut Courtois stopte deze week een penalty die genomen werd door Lionel Messi. Voor de Belgische sluitpost geen verrassing. De doelman van Real Madrid wist van tevoren al dat de bal er niet in zou gaan, vertelde hij achteraf eerlijk.
Courtois baalt wel van de nederlaag, vooral omdat die pas in de 94e minuut tot stand kwam. “Ik hoopte om met een 0-0 op zak naar Bernabeu te kunnen gaan”, zei Courtois. “Maar er verandert eigenlijk niet zoveel voor de terugwedstrijd. Met die nieuwe regel in verband met de uitgoals moet je sowieso winnen.” Uitdoelpunten tellen niet meer dubbel.
Dat Courtois de strafschop van Messi stopte, is geen toeval. “We hadden de penalty’s van Messi bestudeerd. Het afgelopen jaar miste hij er een paar die hij naar rechts schoot. Ik dacht: dit is een grote wedstrijd, hij zal nu wel naar links gaan.”
<