
Feyenoord krijgt dit seizoen de nodige complimenten voor haar prestaties maar er heerst na de winterstop ook de nodige kritiek. Ze wonnen meerdere keren met overtuigende cijfers van ‘kleinere’ clubs, maar ging tegen Vitesse (0-1) en AZ (2-1) juist onderuit.
“Als dit elftal op achterstand kwam, keek ik maandenlang met het geruststellende idee dat het toch wel goed zou komen. Dat is de laatste weken wel een beetje verdwenen”, stelt Blinker in het Algemeen Dagblad. “Maar ik wil er wel meteen bij aantekenen dat dit Feyenoord de eerste maanden heel veel krediet heeft verdiend. Er waren seizoenen dat ik me bijna een beetje schaamde voor wat Feyenoord liet zien, maar onder Slot is dat helemaal verdwenen. Dat verandert niet door nederlagen tegen Vitesse en AZ.”
Blinker vindt dan ook niet dat men te positief is geweest over de ploeg van trainer Arne Slot. “Guus Til en Bryan Linssen laten het op dit moment niet zien, maar deze jongens hebben eerder toch wél heel sterk gespeeld? Ik vind ook niet dat we te positief zijn geweest. Het was toch ook heel vaak leuk om te zien?”, aldus Blinker, die bijval krijgt van Joop van Daele. “Feyenoord toonde lef, dat viel te prijzen. Maar dat neemt niet weg dat je eerlijk moet zijn. Er is afgelopen zondag een fase geweest in Alkmaar waarin Feyenoord gewoon niet aan de bal is geweest. Het had halverwege ook 4-0 kunnen staan. Dan kun je wel praten over een lekker eerste kwartier of een leuke tweede helft, maar dat telt helemaal niet voor een club als Feyenoord.”
Volgens Van Daele hoort het bij een club als Feyenoord dat er nu wat kritiek is. “Het is gewoon erg vervelend dat je onderuitgaat tegen clubs als Vitesse en AZ, de ploegen waarvan je – na de sterke start van het seizoen – had gehoopt dat je die inmiddels achter je hebt gehouden”, zegt hij. Slot en zijn spelers hebben volop krediet bij elkaar gespeeld, vindt Van Daele. “Maar eerlijk is eerlijk, Feyenoord heeft niet zoveel topspelers. Het draait bij Feyenoord om Bijlow, Kökçü en Sinisterra. En de uitstekende aankopen Aursnes en Trauner hebben dit elftal beter gemaakt. Maar Linssen is geen topspits, Senesi geen topverdediger en Jahanbakhsh heeft het wekelijks moeilijk.”
<