
Ruud Gullit ziet het helemaal zitten in Bologna-middenvelder Jerdy Schouten. Hij zag hem onlangs aan het werk en denkt zelfs dat hij niet zou misstaan in het Nederlands elftal van Louis van Gaal.
“Hij speelt best goed, heeft rust aan de bal en ziet het aardig”, zei Gullit in de studio van Ziggo over de middelste middenvelder van Bologna. “Hij staat ook op een lekkere positie, met zoveel mensen om hem heen. Hij speelt de ballen naar de goede kleur en staat altijd in de juiste positie.”
Gullit ziet voor Schouten zelfs een rol weggelegd in het Nederlands elftal van Louis van Gaal. “In het systeem dat hij zou spelen, kan Louis zo’n man wel gebruiken. Dat is een speler die het goed zou doen.” Op de vraag of hij ook het niveau aan zou kunnen: “Als je in Italië kan voetballen, kan het ook op dat niveau.”
In Italië staat Schouten er al langer goed op. Afgelopen zomer werd hij nog gelinkt aan diverse grote Serie A-clubs, waarvan Atalanta het meest concreet werd genoemd. “Dat kan ik begrijpen, die spelen hetzelfde systeem”, aldus Gullit, die nogmaals de ‘rust in zijn spel’ loofde. “Dat is wat PSV ook wel kan gebruiken”, tipte hij ook die club.
<