Ajax verraste deze zomer met de komst van de boomlange Italiaanse spits Lorenzo Lucca. Hij wordt voor een seizoen gehuurd van Pisa en hebben tevens een koopoptie op hem bedongen.
“In Italië vinden ze de transfer van Lucca naar Ajax heel interessant. Bondscoach Roberto Mancini die – zeker na het mislopen van het WK – heel erg omkijkt naar jong talent liet al weten dat hij Lucca in Amsterdam in de gaten houdt. In de Serie A krijgen jonge spelers over het algemeen niet veel kansen. Bij Ajax is dat natuurlijk wel het geval”, vertelt journalist Willem Haak aan Ajax Life.
Bij Ajax wil de aanvaller zich verder verbeteren. “Dat is iets wat ze in Italië ook zien. Het gebeurt de afgelopen tijd vaker dat zulk soort Italiaanse jongelingen vroeg naar het buitenland trekken. Giancluca Scamacca (West Ham United) kwam ook niet bij een Italiaanse topclub terecht en Cesare Casadei (Inter) trekt waarschijnlijk naar Chelsea.”
Haak vertelt dat Lucca door de nationale bond nadrukkelijk gevolgd wordt. “Al helemaal nadat hij de stap naar Ajax heeft gemaakt. De Italiaanse voetballiefhebber is de overwinning van Ajax op Juventus in de Champions League nog niet vergeten. Ze weten dat jonge spelers bij Ajax de kans krijgen. Het is dan extra interessant als Lucca – vorig jaar een van de meest veelbelovende spelers in de Serie B – de stap naar een Champions League-deelnemer maakt.”
<