
Feyenoord kroonde zich gisteren tot kampioen van Nederland. En naast het sportieve succes van ‘De club uit Zuid’ zal dit ze financieel ook geen windeieren leggen. Directe plaatsing voor de Champions League is namelijk een feit.
De zilvervloot zal dan bij winnaar van de Eredivisie binnenvaren in de Rotterdamse haven. Algemeen Dagblad rekende voor dat Feyenoord uit kan gaan van in ieder geval ruim 30 miljoen euro. De startpremie van 15 miljoen wacht sowieso voor de Nederlands kampioen. Naar verwachting komt daar 10 miljoen bij gebaseerd op de Europese coëfficiënten ranking, samengesteld op de prestaties van de laatste tien jaar. Tot slot is er nog de marketingpool, met een slordige 6 miljoen. Deze pot moet worden verdeeld over alle deelnemende Nederlandse clubs in de Champions League. Wanneer deze miljoenen zijn uitgekeerd moet het toernooi nog beginnen. Een winstpartij zorgt voor een premie van 2,8 miljoen euro, terwijl een gelijkspel goed is voor bijna een miljoen. Weten de Rotterdammers de groepsfase te overleven, dan wordt er bijna 10 miljoen extra bijgeschreven.
“Ik kan je vertellen, die bedragen is Feyenoord niet gewend”, zo zegt Chris Woerts in de krant. De voormalig commercieel directeur van Feyenoord verwacht ook dat de spelersgroep meer waard wordt. “Je bent actief in de Champions League, dat is een grotere etalage. Dat zorgt voor een plus die je weliswaar niet meteen casht, maar je selectie wordt in die etalage wel veel meer waard.”
Sportmarketeer Bob van Oosterhout denkt dat Nederland als voetballand meer waarde vertegenwoordigd dan we doorgaans denken. “We doen onszelf graag tekort, praten we weer over de Mickey Mouse-competitie. Maar kijk naar de recente prestaties in Europa. Naar topspelers die allemaal via Nederland naar topcompetities zijn gegaan. Nederland doet er écht wel toe in Europa. Het gaat bij Feyenoord terecht nu veel over Arne Slot, maar laten we niet vergeten dat zijn selectie hele interessante namen kent. Dat gaat ook om substantieel geld.”
<