
De wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax zal aanstaande dinsdag om 15.00 uur worden hervat. En hier zijn de Amsterdammers verre van blij mee. Ze deden verschillende andere voorstellen, maar ving bot bij de KNVB. Hier maakt het medium Ajax Life melding van.
Het ging zondag al na vijf minuten mis in De Euroborg, waar Groningse fans zware rookbommen op het veld gooiden. Ook kwam een supporter het veld op. Een afkoelingsperiode sorteerde geen effect. Niet veel later ging het weer mis, waardoor arbiter Jeroen Manschot de teams definitief naar binnen dirigeerde.
De resterende 81 minuten worden dinsdag 16 mei vanaf 15.00 uur uitgespeeld, zo besloot de KNVB. Met die keuze is Ajax op zijn zachtst gezegd niet blij. De Amsterdammers stelden in eerste instantie voor om het duel nog zondag uit te spelen, zodra de fans het stadion hadden verlaten. De ploeg van John Heitinga had dan ‘gewoon’ in Groningen kunnen blijven, stelt Ajax Life. Vervolgens wilde de club de wedstrijd naar maandag verplaatsen, zodat ze in een hotel konden overnachten. Ook dit bleek niet mogelijk.
Ajax probeerde de bond tot slot te overtuigen om dan voor woensdag als nieuwe datum te kiezen met het oog op een normale voorbereiding, maar weer werd het voorstel afgeschoten. Overigens zit ook het tijdstip de club dwars. Ajax had liever in de avond gespeeld, aangezien nu veel fans niet kunnen kijken.
<