
Sven Mislintat stond pas vier maanden aan het roer bij Ajax, maar heeft in die tijd een spoor van vernieling achtergelaten. Hij was ‘alleenheerser’ bij de Amsterdammers en dat komt de club nu ongekend duur te staan. Bij de grote rivaal Feyenoord gaat het er momenteel heel anders aan toe.
In gesprek met De Telegraaf legt financieel directeur Pieter Smorenburg van de Rotterdammers uit dat er bij de regerend landskampioen van de Eredivisie gewerkt wordt volgens het ‘meer-ogen-principe’. “Denk aan de scouting en trainer, om mede te bepalen of een speler geschikt is”, aldus de bestuurder.
“In de onderhandelingsfase hebben wij vervolgens de gouden regel dat altijd meerdere personen zich ermee bezighouden”, legt hij uit. “Naast onze algemeen directeur is dat onze jurist of ben ik dat. Daarna is toestemming van de commissarissen nodig voor bepaalde transfers. Wij richten ons bovendien op meerdere kandidaten voor een positie en bepalen van tevoren hoeveel we maximaal willen betalen voor een speler.”
En dat beleid werpt zijn vruchten af in Rotterdam-Zuid: “Maar drie jaar geleden zag het er heel anders uit. Dat was de coronatijd, waarin we met allerlei crisismaatregelen bezig waren. Je mag nu dus best even genieten. Maar je moet ook alert zijn, want de positiviteit kan ook zo weer verdwijnen.”
Smorenburg onthult dat er een run gaande is op seizoenkaarten: “Er is een enorme magneetwerking. We hebben ons maximum van 33.000 seizoenkaarten verkocht, maar hadden er nog wel 20.000 kwijt gekund. Ook alle kaartjes voor de Champions League waren snel weg. Datzelfde geldt voor de business units en stoelen van sponsors. Alles is uitverkocht.” Alleen begint De Kuip wel wat oud te worden… “Het is een fantastisch stadion, maar het is wel uit 1937. We kijken of we meer business seats kunnen verkopen, maar de groei zal hier beperkt zijn.”
<