
Columnist Henk Spaan heeft lovende woorden over voor NEC-speler Sontje Hansen. Gisteren zag hij hem spelen voor Jong Oranje tegen Georgie. Hij zou hem graag weer willen terugzien bij zijn oude club Ajax.
Deze zomer liet de buitenspeler Ajax juist achter zich en trok hij naar Nijmegen om zich in de Eredivisie te kunnen tonen, na vier seizoenen voor Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie te hebben gespeeld. ‘In de eerste tien minuten zag ik al een stuk of vier mooie acties van hem, waaronder een soepele één-twee met Ruben van Bommel’, aldus Spaan.
‘Ik bleef hangen. Wanneer zag je jongens in een Oranje-shirt nu zo goed voetballen? Hoe komt het toch dat er zo veel voetballers zijn die opbloeien nadat ze Ajax hebben verlaten?’ Spaan vervolgt zijn conclusie met een opsomming aan voorbeelden, en noemt de namen van Sven Botman, Youri Regeer, Danilho Doekhi, Azor Matusiwa, Sheraldo Becker en Naci Ünüvar.
‘Hansen is een potentiële topspeler. Koop hem terug’, verzoekt Spaan, die ook in Dirk Proper, bij NEC teamgenoot van Hansen, een mogelijke versterking voor Ajax ziet. ‘Ook hij speelde een uitstekende wedstrijd tegen Georgië. Hij won elk duel dat hij aanging. Deze controleur is 1,67 meter lang. Volgens sommigen is dat niet lang genoeg. De Georgiërs denken er anders over.’
<