
Feyenoord pakte afgelopen zomer uit met de komst van Calvin Stengs. Voor een miljoenenbedrag namen ze hem over van het Franse Nice. De middenvelder is erg blij met zijn nieuwe club en trainer Arne Slot. In een gesprek met De Telegraaf gaat hier verder op in.
“Arne is in de goede zin van het woord absoluut een vakidioot. Dat hij alles tot in detail voorbereidt en zo ontzettend duidelijk is in zijn uitleg hoe hij wil spelen, maakt hem zo goed. Hij vraagt je kneiterhard te werken en dan komt de kwaliteit vanzelf naar boven”, vertelt Stengs.
Niet voor niets koos Stengs afgelopen zomer voor Feyenoord, terwijl hij ook bij Royal Antwerp kon blijven. “Slot belde me op, legde uit hoe hij wilde spelen en welke rol hij voor mij in gedachten had. Niet dat ik bij Antwerp geen vertrouwen voelde, maar dit was vertrouwen in de overtreffende trap. En de directe Champions League-plaats die Feyenoord wél en Antwerp niet had, speelde ook een rol. Als je het eerlijk bekijkt, is Feyenoord ook wel de grotere club van de twee, met een prachtig stadion, De Kuip. Ik ben blij met mijn keuze, waarbij mijn schoonvader (Frank de Boer, red.) me ook wel heeft geholpen.”
Wel vond Stengs het moeilijk om Van Bommel en Overmars (Antwerp) teleur te stellen. “Ja, ik vond het lastig om het te vertellen, omdat ik een heel goede band met ze heb. De trainer heeft me ook gefeliciteerd dat ik ben uitgenodigd voor Oranje. Na zo’n seizoen, waarin we de dubbel wonnen, was het voor mij echt met pijn in het hart afscheid nemen. Het raakte me, want ik ben een lieve en zachte jongen en vind het moeilijk om mensen teleur te stellen. Maar soms moet het wel, want andersom gebeurt het ook. Ik moet vaker aan mezelf denken en dat heb ik nu wel gedaan.”
<