
Annemieke Zijerveld is niet erg te spreken over Ajax-trainer Maurice Steijn. De sportpsycholoog van Almere City is van mening dat de Haagse trainer niet over de juiste leiderschapskwaliteiten bezit. Dit laat ze weten bij  bij De Perstribune, een programma op NPO Radio 1.
“Mijn handen jeuken als ik Ajax zie spelen”, meent de psycholoog. “De spelers zijn ontzettend onzeker, ik zie eigenlijk zelfs dat ze gebroken zijn. Dat komt door de trainer en de staf. Hun gedrag stoort me het meeste. Ik zie zwak leiderschap, gefrustreerd gedrag vanaf de bank. Ik zie ze soms de handen voor de ogen slaan, neerslachtig gedrag. En dat terwijl spelers juist vertrouwen moeten tanken bij de stafleden.”
Volgens Zijerveld zijn de gebaren van Steijn tekenend voor de situatie die zich bij Ajax voltrekt. “Ik erger me er enorm aan dat er totaal geen voortrekkersrol is van de trainers. Als je het zelf niet uitstraalt, hoe kun je het dan van de spelers verwachten? Het doet pijn als ik ernaar kijk, want ik weet hoe snel je resultaat kunt boeken met psychologische kennis. Ajax heeft ook nog eens twee mental coaches in dienst. Ik vraag me best wel af wat zij aan het doen zijn.”
<