
Voormalig voetballer en huidig analist Kees Kwakman heeft met verbazing gekeken naar de eerste tegengoal van Ajax in het duel met Almere City. En dan vooral over het handelen van Ajax-flitser Carlos Forbs.
Ajax mocht na 66 minuten een hoekschop nemen en proberen gevaarlijk te worden in de Almeerse zestien, maar in plaats daarvan stond het een krappe minuut later 1-0 voor de thuisploeg. Almere City kwam er razendsnel uit in de omschakeling en nadat Duivesteijn de geheel vrijstaande Ritmeester Van de Kamp in stelling bracht, kon het thuispubliek juichen. In de aanloop naar dat doelpunt ging er bij Ajax, niet voor het eerst dit seizoen, van alles fout.
Vooral de rol van Forbs is opvallend. “Let even op Forbs hier rechtsbuiten. Forbs is toch snel, dat hebben we al een aantal keer gezien”, zegt Kwakman in Dit was het Weekend op ESPN. “Ritmeester daarboven op het veld sprint niet eens. Hij heeft gewoon een tempo, maar die Forbs sprint niet. Het gaat hier natuurlijk bij Gaaei ook mis, omdat hij gewoon bij zijn man moet blijven. Maar Forbs denkt: nou, het zal wel loslopen.”
Niet dus, want Van de Kamp zorgde voor enorme ontlading in Almere. Die was diep in de blessuretijd nog wat groter. Ajax knokte zich via Chuba Akpom en Benjamin Tahirovic weliswaar naar een 1-2 voorsprong, maar door een overtreding van Tahirovic mocht Almere City in de blessuretijd een strafschop nemen en werd het alsnog 2-2.
<