Er zou de nodige verbijstering én woede zijn bij Ajax over het gedrag van Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Volgens ‘De Telegraaf’ zou hij zelfs gehaat worden binnen de club.
Volgens het dagblad is het boek Ajax in crisis van schrijver Menno de Galan als een bom ingeslagen in Amsterdam en vindt men dat Hendriks in het boek karaktermoord pleegt op Edwin van der Sar. “De verbijstering bij veel Ajax-werknemers dat Maurits Hendriks nog altijd rondloopt op sportpark De Toekomst heeft plaatsgemaakt voor woede”, aldus De Telegraaf.
De krant vervolgt: “Hoewel de Chief Sports Officer in het boek Ajax in crisis van Menno de Galan niet wordt geciteerd, is de stellige overtuiging van meerdere bronnen – wier namen bekend zijn bij de redactie maar die vanwege het als ’explosief’ omschreven karakter van Hendriks anoniem willen blijven – dat hij in het boek een mes in de rug van de opgestapte en later door een hersenbloeding getroffen algemeen directeur Edwin van der Sar steekt.”
Hendriks zou totáál niet meer gepruimd worden op De Toekomst, mede omdat hij koketteerde met Sven Mislintat. “Hendriks en Mislintat bewogen zich als een Siamese tweeling over De Toekomst. Het zorgde voor ergernis en zou het beeld bevestigen van de directeur die ’naar boven likt en naar beneden trapt’, omdat Hendriks de gewone werknemers volgens hen geen blik waardig gunt.”
<
Op lozersvlucht zetten.