Morgenavond wordt het restant afgewerkt van de wedstrijd RKC – Ajax. De Amsterdammers leiden met nog tien minuten te gaan met 2-3. Trainer Henk Fraser heeft een duidelijk plan opgesteld voor zijn team om minimaal de gelijkmaker af te dwingen.
‘Ik denk dat je in dat tijdsbestek zeker twee à drie kansen, misschien wel vier, moet kunnen krijgen’, zegt hij tegen Voetbal International. ‘Ik denk niet dat ballen richting Michiel Kramer en David Min, die allebei al in het veld stonden, pompen per se het recept is.’
Wat wel het strijdplan gaat worden is ook al duidelijk voor de trainer van RKC. ‘Wij hebben een ploeg die van voetbal uitgaat en die op die manier aan mogelijkheden komt. Dat zal ook nu het uitgangspunt zijn. Ik ben ook heel benieuwd hoe Ajax het gaat doen. Hun uitgangspositie is overleven. We zullen een ander Ajax treffen dan toen. Wat andere namen denk ik en in ieder geval een andere ploeg qua vorm. Toen was het minder stabiel, ze staan er nu beter voor.’
De man waardoor het gehele circus nu weer naar Waalwijk moet trekken is inmiddels alweer hersteld. Etienne Vaessen stond alweer drie volledige Eredivisie wedstrijden onder de lat, maar hij merkt ondanks de botsing geen verandering. ‘Tegen PEC Zwolle voelde het weer echt alsof ik terug was. Ik was weer belangrijk en had een aandeel in de overwinning. Heel veel mensen hebben me gezegd dat ik door de gebeurtenissen beter ga relativeren. Nou, niet dus, gewoon balen dat we niet gewonnen hadden. Heerlijk, dat dat weer kan eigenlijk. Maar nu wil ik weer Etje de doelman zijn. De doelman die punten pakt. Niet de doelman die een tik tegen zijn hoofd kreeg’, sluit Vaessen af.
<