
Na wekenlange erbarmelijke resultaten besloot John van ’t Schip om de selectie van Ajax een aantal dagen rust te geven. Morgen staat de kraker tegen FC Utrecht op het programma in de Johan Cruijff ArenA.
Na een zwaar programma was volgens Van ’t Schip mentale en fysieke rust nodig. “In de komende drie weken hebben we opnieuw een druk programma en weinig tijd om de spelers fysiek rust te geven”, legt de oefenmeester uit op het clubkanaal. “Vanuit een aantal jongens kwam het initiatief om toch te trainen, dat is mooi om te zien. Doordat we al een heel druk programma hebben gehad, is de frisheid misschien ook een beetje uit de ploeg. Alleen maar heel hard trainen is niet altijd de oplossing.”
Zondag wacht een thuisduel tegen FC Utrecht. “Wedstrijden tegen FC Utrecht zijn altijd speciaal. De rivaliteit tussen de clubs is bekend. Voor FC Utrecht zijn dit de wedstrijden van het jaar. Ze zijn al een hele tijd ongeslagen en het vertrouwen is groot bij hen”, weet Van ’t Schip, die een duidelijke boodschap voor zijn eigen ploeg. “We moeten gewoon winnen.”
<