
Quincy Promes zit nog altijd achter de tralies in Dubai. Hij wacht daar naar verluidt op zijn uitlevering naar Nederland. Hij zou daar onder barre omstandigheden in de cel zitten. Hier maakt De Telegraaf vandaag melding van.
Hij is intussen overgeplaatst naar een gevangeniscomplex in Al Aweer. De omstandigheden zijn daar bepaald niet goed. Zo slaapt hij in een zespersoons cel in een stapelbed, terwijl er tien tot twintig mensen op de grond liggen. Overdag mag hij de cel verlaten om met andere gevangenen televisie te kijken.
Recreatie, ontspanning of sporten zit er voor Promes niet bij. Drie keer per week krijgt hij de mogelijkheid om te luchten, verder moet hij het zelf uitzoeken. Er zou bovendien geen groente en fruit zijn. Het complex is naar verluidt behoorlijk koud en lawaaiig door de airco’s.
Bij binnenkomst worden alle gevangenen verplicht kaalgeschoren. Wanneer ze hun haar alsnog laten groeien, dan zou daar een stevige straf op zitten. In dat geval mag de gevangene een tijdlang geen gebruik meer maken van de telefoon of televisie. Verder is er standaard geen bezoek.
<