Voormalig voetballer en huidig analist Wim Kieft denkt nog altijd met warme gevoelens terug aan zijn tijd als speler van PSV. In 1988 won hij met de Eindhovenaren de Champions League en spreekt nog altijd vol lof over de ploeg van trainer Guus Hiddink.
“Dat waren allemaal wel stabiele mafkezen”, vertelt Kieft in Tussen de palen van Ziggo Sport. “Vooral in het eerste jaar was er altijd wel iets op de training. Dan had die weer ruzie met die, allemaal fanatiek, een grote bek en allemaal haantjes. Ik ook? Ja, dat denk ik wel. Ik reed elke dag met Søren Lerby mee en hij haalde mij elke ochtend op voor de trainingen.”
“Dus hij beïnvloedde mij wel in mentaliteit en het scherp zijn. Als je niet scherp was, dan had je een probleem, want dan begon hij met jou. Dat zat wel een beetje in die ploeg. Het enige probleem is om dat jarenlang vol te houden. Je gaat mensen kwetsen als je ze steeds op hun nummer zet, plus dat je zelf gemakkelijker wordt als je alles wint. Dat is onvermijdelijk. Maar dit was een geweldig elftal”, aldus Kieft.
<