
Voormalig voetballer Regi Blinker is vol lof over de Feyenoord-flitsers Yankuba Minteh en Igor Paixao. Hij kijkt dan ook wekelijks met veel interesse naar de prestaties van het tweetal. In een gesprek met De Telegraaf gaat hij ook in op zijn eigen loopbaan.
“Als speler was ik niet het type dat zich met tactiek bezig hield, Ik moest alleen maar bezig zijn met die back, die ik moest passeren en voetballend moest overklassen.” Blinker haalde daarbij alles uit de kast, vertelt hij. “Dan ging ik tegen ze praten of keek ik hoe ik ze kon intimideren.” Dat zat volgens Blinker in het karakter van de Feyenoorders uit zijn tijd.
Daarom kijkt Blinker met extra aandacht naar de huidige buitenspelers van Feyenoord: Paixao en Minteh. De oud-prof gaat helemaal op in de wedstrijd van het tweetal, net als hij vroeger zelf deed. “Met wat voor back krijgen ze te maken? Gaan ze hem opzoeken?” In de wedstrijd zit volgens Blinker altijd het gevecht tussen de buitenspeler en de back opgesloten. “Dat blijft voor mij fascinerend.”
Toch ziet Blinker grote verschillen met zijn eigen tijd op de vleugels. “Ze doen het heel anders dan Gaston Traument en ik vroeger. Nu zoeken ze voortdurend naar de combinaties, komen ze naar binnen en zoekt Arne Slot als trainer naar bepaalde looplijnen en een speelstijl waarbij ze vroeg of laat vrij worden gespeeld. Dat vind ik ook wel weer knap.” Blinker ziet dat Paixao en Minteh het verschil maken bij Feyenoord. “En misschien ook in de finale (tegen NEC, red.).”
<