Feyenoord pikt een graantje mee van de transfer van Joshua Zirkzee naar Manchester United. Naar verluidt gaat het om 200.000 euro. Ze nemen hem voor meer dan veertig miljoen euro over van Bologna.
Hij genoot een groot deel van zijn jeugdopleiding bij ADO Den Haag. Van 2013 tot en met 2016 speelde de spits voor de Hagenaren, waarna Feyenoord hem oppikte. Lang konden ze in Rotterdam niet genieten van Zirkzee. Krap één jaar later werd de aanvaller opgepikt door Bayern München.
Toch ontvangt Feyenoord een mooi bedrag na de transfer van Zirkzee. De Rotterdammers profiteren via een solidariteitsbijdrage mee. Feyenoord kan een slordige 212.500 euro bijschrijven, meldt onder meer 1908.
De spits speelde bij Bayern München een aantal wedstrijden in het eerste elftal, maar een echte doorbraak bleef uit. Na uitleenperiodes bij Parma en Anderlecht volgde een definitieve transfer naar Bologna. Daar beleefde de spits vorig seizoen zijn doorbraak met elf doelpunten en vijf assists in de Serie A. Dat leverde hem uiteindelijk een transfer naar Manchester United op.
<