Maurits Hendriks heeft voor het eerst in de media gereageerd op zijn periode bij Ajax. Zo was hij o.a verantwoordelijk voor de aanstelling van Sven Mislintat.
“Pijnlijk”, reageert Hendriks aan tafel bij Humberto. “Het is allereerst pijnlijk voor de club dat je zo ver wegzakt. Teleurstellend voor alle goede mensen die daar werken en waar iedereen zijn best doet. Ik vind het van mezelf ook een enorme teleurstelling. Ik ben iemand die ambitieus is, sommige mensen vinden mij een perfectionist. Ik heb niet kunnen brengen wat ik had willen brengen.”
“Mijn rol in de aanstelling van Mislintat? In principe behoorde dat niet tot mijn takenpakket”, gaat hij verder. “Maar als directie hebben we dat besluit genomen. Het is een collegiaal bestuur dat bij Ajax zit, dus dat besluit neem je ook gezamenlijk. En ik heb net als mijn collega-directieleden ook gesprekken gevoerd met een aantal kandidaten, waaronder Sven.”
Hendriks ontkent dat Mislintat op zijn voorspraak is aangenomen. “Nee, dat is niet zo. Ik kende Sven helemaal niet. Ik had nog nooit van Sven Mislintat gehoord, overigens ook niet van de overige kandidaten. Ik heb geen achtergrond in het voetbal, maar in Olympische sporten. Dus dat was voor mij volledig nieuw.”
“Hij is door een bureau dat Ajax in de hand had genomen voorgedragen, net zoals een aantal andere kandidaten. Samen met Edwin van der Sar hebben we een aantal gesprekken gevoerd, net als met de andere directieleden. Vervolgens hebben we de keuze gemaakt”, aldus Hendriks.
<