
Josip Sutalo is dit seizoen één van de sterkhouders van Ajax, maar dit was het afgelopen jaargang wel anders te noemen. Onder de toenmalige trainer Maurice Steijn bakte hij er werkelijk helemaal niets van.
Bij ESPN vraagt presentator Jan Joost van Gangelen aan Steijn: “Verbaast je dat dan, dat Fitz-Jim, Baas en Sutalo opeens zo goed zijn?” De trainer (in ruste) reageert: “Ja, dat kan, dat dat opeens gebeurt. Bij de ene trainer lukt het wel, bij de andere trainer niet. En volgens mij ben ik vanaf dag één heel duidelijk geweest over Sutalo bij Ajax. Dat hij nu de credits krijgt die ik hem toen toedichtte, dat vind ik alleen maar mooi voor hem…”
“Hij heeft zoveel over zich heen gekregen, het afgelopen jaar. En nu bewijst hij gelukkig het ongelijk van heel veel critici. Wat wij als staf toen wél in hem zagen”, vervolgt de oud-coach van de Amsterdammers. Kees Kwakman vraagt: “Het was toen toch ook heel slecht?” Steijn: “Zeker, en het verbaasde ons ook. We hadden veel van hem gezien. En we zagen hem ook trainen in die eerste twee weken. Toen mocht hij nog niet spelen. De overschrijving was nog niet rond en hij had Europees gespeeld met Dinamo Zagreb.”
Vervolgens maakte Sutalo zijn debuut tegen Fortuna Sittard: “Toen hadden we echt van: wow, wat is dat voor verdediger die we nu binnen hebben? De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat hij dat niet heeft laten zien. En dat hij dat pas nu laat zien. Gelukkig voor hem.”
<