
Feyenoord pakte dit weekend uit met een 1-5 overwinning op bezoek bij Go Ahead Eagles. Midweeks spelen ze in de Champions League tegen Benfica. Willem van Hanegem kijkt er in ieder geval naar uit.
“Ik ben zelf benieuwd naar Benfica-talent Gianluca Prestianni, een 18-jarige die ook op rechts kan spelen”, vangt Van Hanegem aan in zijn column in het Algemeen Dagblad. “Hij kon naar de Nederlandse topclubs, ook naar Feyenoord, maar ze lieten hem allemaal lopen. Voor Vangelis Pavlidis was ook geen plek in de Nederlandse top. En dat is jammer, want hij is een geweldige aanvaller. Bij AZ liet hij dat zien, bij Benfica ook.”
Desondanks ziet Van Hanegem perspectief voor Feyenoord in Lissabon. “Toch heb ik het idee dat Feyenoord niet kansloos is in Lissabon.” De Rotterdammers wonnen het laatste Champions League-duel met Girona nog met 2-3 en tegen de Eagles overtuigde men ook met goed veldspel. “Niet op basis van een paar doelpunten in Deventer, hoor, maar ergens voel je dat die spelers zich in Europa willen tonen”, stelt de oud-trainer van de Rotterdammers.
Mogelijk zal de Portugese topclub Feyenoord ook nog onderschatten denkt Van Hanegem. “En dat Benfica na die 5-0 in de voorbereiding denkt dat het makkelijk zal gaan. Die tonen moet overigens niet doorslaan.” Woensdagavond om 21.00 uur staan beide clubs tegenover elkaar. Benfica won zijn eerste twee wedstrijden in de competitiefase van de Champions League.
<