
Meesterscout Piet de Visser is van mening dat Memphis Depay niet zijn rentree zou moeten maken bij het Nederlands elftal. Hij vindt namelijk dat het tempo van de Braziliaanse competitie niet meer zo is als dat het ooit was.
En daarom zou hij niet meer op niveau van Oranje zitten. De roep om een terugkeer van Memphis in Oranje wordt, mede vanwege het tegenvallen van Brian Brobbey en Joshua Zirkzee, steeds groter. Toch valt het tempo in Brazilië volgens De Visser niet te vergelijken met het tempo van de Eredivisie, of zelfs de Premier League. “Technisch zijn het allemaal prima spelers, maar er zit in Brazilië wel steeds minder snelheid in het spel”, aldus De Visser in gesprek met het Algemeen Dagblad.
Dat heeft volgens ook te maken met het feit dat topspelers, zoals Marcelo, David Luiz en Thiago Silva, op latere leeftijd terugkeren naar Brazilië. Daardoor komt het tempo lager te liggen, waardoor Memphis zich makkelijker kan onderscheiden. “Zijn techniek en trap zijn nog altijd geweldig. Daar heeft hij ook wat goals mee gemaakt. Maar daar krijgt hij ook meer tijd voor in Brazilië. Hij speelt traag. De explosiviteit van vroeger heeft hij niet meer. Hij gaat dan ook mee in het tempo van de competitie. En die is niet van het niveau dat je met Oranje moet willen nastreven”, aldus De Visser.
<