Analist Hans Kraay Junior had graag gezien dat Cedric Hatenboer volgend seizoen in het shirt had gespeeld van Feyenoord. De middenvelder van Excelsior had de clubs voor het uitkiezen maar koos uiteindelijk voor Anderlecht.
“Ik vond het al zó jammer dat Jerdy Schouten om de hoek (bij Excelsior, red.) speelde. Voor Feyenoord was dat jammer, die hadden hem toen moeten scouten en moeten nemen, maar die hebben ze laten gaan”, begint Kraay zijn relaas in Voetbal op Vrijdag. “En op de andere hoek, bij Sparta Rotterdam, speelde Denzel Dumfries, die heeft Feyenoord ook laten gaan. En Hatenboer is nu ook weer door de vingers heen geglipt. Het is niet een transfer van twaalf of dertien miljoen euro, dus ik vind het een beetje jammer dat hij naar het buitenland gaat.”
Volgens het vaste gezicht van ESPN had Hatenboer perfect gepast in Rotterdam-Zuid, waar zijn profiel volgens Kraay te vergelijken is met een oud-Feyenoorder. “Hij lijkt een heel klein beetje op Mats Wieffer”, aldus Kraay. “Een goede eerste aanname, altijd aanspeelbaar, houdt van een dribbel. Hij is ook geen echte doelpuntenmaker. Nóg niet, dat kan nog komen. Ik heb hem veel gezien, maar niet veel zien schieten.”
Cedric Hatenboer wordt een succes bij Anderlecht
Toch is Kraay ervan overtuigd dat Hatenboer het ook in België gaat laten zien. “Deze jongen is goed en wordt ook op het niveau waarop hij nu gaat spelen heel goed”, besluit hij.
<