
Analist Wim Kieft is van mening dat de spitspositie bij PSV momenteel beter is bezet dan die van Feyenoord. Ook al ontberen het de Eindhovenaren aan een tweede spits, in zijn optiek missen de Rotterdammers zelfs een eerste spits.
In zijn column voor ‘De Telegraaf’ gaat hij hier dieper op in. ‘PSV wilde een tweede spits en Feyenoord een vervanger voor Santiago Gimenez. Je kan beter geen tweede spits hebben dan geen eerste spits. PSV is dus beter af met Luuk de Jong dan Feyenoord zonder Gimenez en Ayase Ueda als zijn vervanger’, meent de voormalig spits.
Ismael Saibari tweede mand achter Luuk de Jong?
‘Zolang De Jong fit blijft, is er voor PSV niets aan de hand’, gaat Kieft verder. De analist ziet bovendien een alternatief voor het geval De Jong toch niet inzetbaar is bij de Eindhovenaren. ‘Lukt het niet om alsnog een transfervrije spits op te pikken, dan kan Peter Bosz misschien Ismael Saibari uitproberen in de punt van de aanval. Die bezit veel kwaliteiten van een spits.’
‘Saibari zal het beter doen dan Ueda’, meent Kieft. ‘De Japanner laat bij Feyenoord keer op keer zien niet goed genoeg te zijn. Zelfs toen hij een aantal duels achtereen speelde vanwege een blessure bij Gimenez gaf hij niet thuis. Je kan je niet voorstellen dat iedereen zich vergist in Ueda en hij nu plotseling op schot raakt. Hij voetbalt niet lekker mee, is onzeker aan de bal en als aanspeelpunt allesbehalve balvast. Het vertrouwen ontbreekt volledig bij Ueda.’
<