
Vanwege de slechte financiƫle situatie is Ajax deze zomer genoodzaakt om uit te pakken met een aantal uitgaande klappers. Hier maakt het medium Voetbal International vandaag melding van.
āHet is geen geheim dat er veel buitenlandse interesse is voor sleutelspelers als Kenneth Taylor, Brian Brobbey en Jorrel Hatoā, meldt Ajax-watcher Lentin Goodijk. Voor het drietal werden eerder door verschillende media al transferbedragen van 30 tot 50 miljoen euro genoemd. Zo werd Brobbey onlangs nog in verband gebracht met een 35-miljoen transfer naar West Ham United. āHet is ook geen geheim dat Ajax komende zomer een aantal transferklappers nodig heeft om de financiĆ«le doelstellingen te halen. Dat betekent dat dit soort spelers simpelweg niet meer te behouden zijnā, klinkt het.
Werk aan de winkel voor Alex Kroes
Kroes en zijn collegaās moeten dan ook op tijd zijn met eventuele vervangers. Afgelopen zomer ging dat niet goed nadat Steven Bergwijn en Carlos Forbs waren vertrokken. Men was te laat met het papierwerk voor Kamaldeen Sulemana, waarna alleen Mika Godts in de eerste seizoenshelft de enige volwaardige linksbuiten bleek. In de winterse transferperiode werd met Oliver Edvardsen alsnog een linksbuiten aangetrokken. Al werd hij te laat gehaald voor De Klassieker. In de persoon van Lucas Rosa haalde men op het nippertje nog een vervanger voor de naar AS Roma vertrokken Devyne Rensch.
<