
Ajax moet een bedrag terugbetalen aan Antony. Dit heeft de arbitragecommissie van de KNVB vandaag beoordeeld. Ze zijn van mening dat de Amsterdammers hem destijds torenhoge boetes hebben uitgedeeld. Een deel zullen ze nu moeten terug geven.
In 2022 probeerde de Braziliaanse flitser een transfer naar Manchester United af te dwingen. De Braziliaanse dribbelaar liet drie groepstrainingen van Ajax aan zich voorbij gaan en kreeg daardoor een stevige boete van 363 duizend euro opgelegd van de Nederlandse topclub. Dat bedrag eist Antony, die uiteindelijk voor 95 miljoen euro naar Manchester United verkaste, nu terug.
De arbitragecommissie van de KNVB heeft inmiddels uitspraak gedaan over het geschil tussen Ajax en Antony. De boetes van vijftigduizend euro voor het missen van één groepstraining, die Ajax aan Antony oplegde, worden ‘bovenmatig’ genoemd. Ook de hogere boetes die Ajax daarna uitdeelde, zijn volgens de commissie buiten proportie. Het is nog niet helemaal duidelijk hoeveel de Amsterdammers terug moeten betalen aan Antony, omdat een verklaring van toenmalig hoofdtrainer Alfred Schreuder nog ontbreekt in de procedure, maar dát het Ajax-bestuur een rekening kan verwachten uit het kamp van Antony lijkt vast te staan.
Ajax moet flink bedrag storten naar Antony
Antony streek in 2020 neer in Amsterdam en tekende destijds een contract voor een salaris van anderhalf miljoen euro netto per jaar. In de verbintenis werd een clausule opgenomen, zodat Ajax hem bij schending van enkele regels boetes kon opleggen ter waarde van maximaal tien procent van het bruto jaarsalaris. Antony speelde uiteindelijk 82 duels voor Ajax, waarin hij 24 keer scoorde. Tegenwoordig probeert hij zijn carrière nieuw leven in te blazen bij Real Betis, nadat hij bij United volledig mislukte.
<