
kvinl/shutterstock
Jorthy Mokio maakte midweeks tegen Union Saint-Gilloise grote indruk op het middenveld van Ajax. Mede door een schitterende goal van de pas zestienjarige speler wisten de Amsterdammers met 0-2 te winnen.
Clubwatcher Mike Verweij stelt dat trainer Francesco Farioli een grote rol heeft gespeeld in het behouden van jongeling. In de podcast ‘Kick-Off’ van De Telegraaf zegt hij er het volgende over: “Die jongen werd begeerd door een aantal hele grote clubs in Europa. FC Barcelona was heel concreet en een paar Engelse clubs zaten achter hem aan, maar dan speelt het toch mee dat Ajax bekendstaat als een opleidingsclub, waar jonge jongens sneller een kans krijgen dan bij andere clubs. Hij heeft met hart en ziel gekozen voor Ajax, ook na een gesprek met Farioli, waar hij een heel goed gevoel aan overhield.”
Verweij meent dat het zeer belangrijk is geweest dat de Italiaan een gesprek heeft gevoerd met het toptalent. “Hij was toen nog geen trainer, maar voerde – in de wetenschap dat hij uiteindelijk trainer zou worden – wel een gesprek.” De journalist verwacht dat Mokio een grote toekomst tegemoet gaat. “Wat je hoort, is dat hij (Mokio, red.) op de trainingen ook een sensatie is. Maar hij is wel heel ongeduldig, noem het gretig. Hij is ontzettend ambitieus. Het is misschien een beetje overdreven om hem met Rijkaard te vergelijken, maar dat hij heel veel kwaliteit heeft, dat zag je wel.”
Mokio maakt grote indruk op de analisten
Collega Valentijn Driessen trap echter nog wel even op de rem wat betreft een vergelijking met Frank Rijkaard. “Dan moeten ze even Googelen naar de erelijst en clubs van Frank Rijkaard. Dan houd je de komende vijf jaar je mond en wacht je af wat die jongen de komende vijf jaar doet. Frank Rijkaard was gewoon wereldtop. Deze jongen heeft twee ballen recht vooruit geschoten. Hij maakt wel indruk, want het is een imposant figuur en er zit een goede kop op.”
<