
Ajax wist afgelopen weekend moeizaam met 0-1 te winnen van Almere City. Brian Brobbey begon in de basis maar kon wederom niet overtuigen. Hij moet het dan ook ontgelden bij de heren Valentijn Driessen, René van der Gijp en Johan Derksen.
Aan tafel bij Vandaag Inside wordt de vraag gesteld waarom Brobbey geen transfer heeft gemaakt. Dat is voor Driessen niet zo ingewikkeld. “Waarom Brobbey geen transfer heeft gemaakt? Dan moet je even de beelden tegen Almere bekijken. Dan weet je wel waarom ze in Engeland geen veertig miljoen euro voor hem neerleggen.”
Op beelden wordt getoond dat Brobbey een kans om zeep helpt, waarna Van der Gijp zijn verbazing uitspreekt over het niveau van de Ajax-spits. “De spits van Sparta had hier meer mee gedaan.” Ook Johan Derksen is totaal niet onder de indruk. “Hij kan gewoon niet goed voetballen. “Ik begrijp niet dat Leipzig hem destijds gekocht heeft, ik begrijp niet dat Ajax hem teruggenomen heeft en ik begrijp al helemaal niet dat West Ham United hem wilde hebben.”
Brian Brobbey niet geschikt voor een topclub
De Snor is keihard en vindt dat Brobbey absoluut niet meekan in de top van Nederland. “Het is een speler voor RKC of voor NAC.” Driessen pareert de kritiek van Driessen nog enigszins. “Hij is natuurlijk wel sterk, dus misschien dat die Engelsen daarom denken dat hij daar past.” Derksen vindt dat maar nonsens. “Jongen, schei uit. Je moet in Engeland ook een beetje kunnen voetballen.”
<