
Sem Steijn verloor gisteren weliswaar met 2-6 van Feyenoord, maar de middenvelder wist wel weer tweemaal te scoren. Inmiddels heeft hij er dit seizoen als middenvelder al 22 in liggen. Hij wordt dan ook getipt om volgend seizoen te transfereren naar de Rotterdammers.
Theo Janssen noemt het bij Studio Voetbal toch weer apart dat de middenvelder van Twente weer twee keer scoorde. “FC Twente was slecht, maar Sem Steijn maakt twee goals. Het gekke is dat je hem de rest van de wedstrijd eigenlijk niet ziet.” Onder de indruk van de voetballende kwaliteiten van de middenvelder is analist echter niet. “In het meevoetballen komt hij helemaal niet voor. Hij komt overal net te laat. Als hij in de kleine ruimte aan de bal komt en er is veel druk, dan zie je dat hij ook best wel veel ballen verliest. Hij heeft toch wel moeite in de grote wedstrijden, vind ik.”
Toch hoopt Janssen dat Steijn volgend seizoen een stap gaat maken en adviseert de middenvelder om wel gewoon in Nederland te blijven. “Als club ga je kijken: hoeveel goals maakt mijn spits, hoeveel mijn buitenspelers en hoeveel mijn nummer tien? Je gaat een beetje goals tellen. Als ik dan kijk, zou Feyenoord geen slechte club voor hem zijn. Daar zou hij fantastisch passen. Het publiek houdt ook wel van de speler die Steijn is.”
Sem Steijn deze zomer naar Feyenoord?
In Goedemorgen Eredivisie liet Ron Jans zich ook uit over een mogelijke overstap van Steijn, die hij het liefst ook ziet vertrekken naar een Ajax, Feyenoord of PSV. “Nu ben je heel nieuwsgierig waar de lat ligt. Twente is een geweldige club, maar een top drie-club zou wel heel interessant zijn. Dan kan je laten zien of je Nederlands elftal-waardig bent. Het zou me niet verbazen als Sem kiest voor een sportieve stap. Ik zie ze de voorkeur geven aan een sportieve uitdaging boven meer geld in bijvoorbeeld de Bundesliga.”
Wil een van de drie topclubs in Nederlands toe slaan, dan lijkt de knipt wel te moeten worden getrokken. Steijn heeft nog een contract tot medio 2028 bij Twente. Janssen verwacht dat de middenvelder voor een bedrag van tien miljoen euro op te halen is.
<