
Pixelbiss/shutterstock
Frank de Boer won in het verleden vele titels als hoofdtrainer van Ajax. Toch was het spel van de Amsterdammers in die tijd verre van om over naar huis te schijven. In de optiek van De Boer is het nu nog slechter.
In een gesprek met ESPN blikt hij alvast vooruit op het treffen tussen PSV en Ajax. Qua spel kan het allemaal beter. Dat weten we allemaal. Maar de resultaten zijn allemaal hartstikke goed.”
Soms zit de voormalige Oranje-international voor zijn televisie en denkt hij: waar kijk ik eigenlijk naar? “Ik kan dat niet helemaal omarmen, laat dat duidelijk zijn. Maar we weten wel waar we vandaan komen. Het is ongelofelijk waar we nu staan. We omarmen dat, en terecht.”
Soms doet het pijn om naar te kijken
De Boer voegt daar nog aan toe: “Maar soms zit je te kijken, bijvoorbeeld Go Ahead-thuis, en je bent meerdere gedeelten van de negentig minuten de mindere. Dat doet soms pijn en het hoort ook niet bij Ajax, vind ik. Maar dit is een overbruggingsjaar. We moeten Champions League halen. Dat ziet er hartstikke goed uit, dus complimenten aan Farioli.”
Eerder liet hij over de topper van morgen weten: “Ik vind dat zij favoriet zijn. Gezien hun selectie, en het feit dat ze thuis spelen en de historie. We hebben het altijd moeilijk daar. Ik heb daar vaak gespeeld en niet vaak gewonnen. Het zal een heel lastige wedstrijd worden. Laat dat duidelijk zijn. Ik hoop op een gelijkspelletje, 2-2, dan zien we ook nog vier goals.”
<