
Pixelbiss/shutterstock
Josip Sutalo (25) kan bij Ajax terugkijken op een goed seizoen. En dat is knap van de Kroatische mandekker, want zijn debuutseizoen bij de Amsterdammers was ronduit erbarmelijk te noemen.
Met zijn goede spel voor de Amsterdammers zou hij zich nu in de belangstelling hebben gespeeld van het Turkse Galatasaray. En volgens het medium ‘Fotospor’ vragen ze slechts een transfersom van twintig miljoen euro voor hem. Dat zou echter wel heel vreemd zijn, want Ajax betaalde zelf 20,5 miljoen euro aan Dinamo Zagreb voor de 25-jarige Kroaat. Die ligt nog vast in onze hoofdstad tot medio 2028 en vertegenwoordigt een marktwaarde van 24 miljoen euro. Tel daarbij op dat zijn oude werkgever vermoedelijk recht heeft op een doorverkooppercentage van 10 procent, en twintig miljoen zou dus betekenen dat de Amsterdammers verlies lijden.
Josip Sutalo is tevreden in Amsterdam
Sutalo zelf zegt overigens tegen Sportske novosti dat hij zich hartstikke goed op zijn plek voelt in onze hoofdstad: “Ajax is echt een grote club, één van de grootste van Europa. Ik ben tevreden met het aantal minuten dat ik maak, mijn rol, mijn optredens en mijn ontwikkeling, dat is het belangrijkst. Ik ben nu gefocust op de wedstrijden van het nationale team, daarna ga ik op vakantie om mij mentaal op te laden voor het volgende seizoen.”
<