
kvinl/shutterstock
Morgen speelt het Nederlands elftal in de strijd om kwalificatie voor het WK tegen Finland. Bondscoach Ronald Koeman doet er momenteel alles aan om zijn spelers scherp aan de aftrap te krijgen.
“Iedereen is fit”, onthulde Koeman vrijdagavond op de persconferentie. “We gaan ook niemand sparen. Het is lastig om te bepalen wie er tegen Finland gaan spelen, omdat we tegen Spanje goed waren. Maar er zijn ook spelers teruggekomen van bijvoorbeeld blessures. Dus ik stel – in mijn optiek – het beste elftal op.”
Door de Nations League-wedstrijden begint Oranje met een achterstand aan de kwalificatie. Koeman: “We hebben richting het EK meegemaakt dat we later begonnen door de Nations League. Toen liepen we meteen achterstand op in wedstrijden en punten.”
Kwalificatiereeks goed beginnen
“Dat is niet ideaal, omdat je dan al snel een cruciaal duel moet spelen. We moeten goed beginnen, anders lopen we achter de feiten aan”, aldus Koeman. Wat Cody Gakpo betreft is dat geen probleem. “Dit is hopelijk het begin van iets heel moois. Iedereen in het team beseft dat. De hele selectie is gebrand om een goede pot op de mat te leggen.”
<