
De voetballoopbaan van Quincy Promes lijkt ten einde te zijn gekomen. Althans, dit is de opvatting van misdaadjournalist John van den Heuvel. Ook acht hij het hoger beroep weinig kansrijk, waardoor een club op het hoogste niveau een utopie lijkt te zijn.
Hij is eerder al veroordeeld tot een gevangenisstraf van 7,5 jaar. De voormalig Oranje-international is in hoger beroep gegaan en zijn advocaat zinspeelde onlangs op een terugkeer in de Eredivisie. “Ik denk niet dat het voor hem gaat meevallen”, reageert Van den Heuvel tegenover De Telegraaf. Volgens de journalist weet de oud-Ajacied diep van binnen ook wel dat hij er slecht voor staat.
“Dat is denk ik ook de reden dat hij een ultieme poging heeft gedaan om zijn voetbalcarrière te redden door dat verzoek te doen aan de leden van het hof, maar dat verzoek is afgewezen”, vervolgt Van den Heuvel zijn relaas. “De kans dat dat nu allemaal anders gaat worden is niet zo heel groot en in beide zaken is het strafrechtelijk bewijs erg sterk.”
Einde loopbaan voor Quincy Promes?
“De discussie zal straks meer over de strafmaat gaat dan over of hij wel of niet gaat vrijkomen”, vervolgt Van den Heuvel. “Als hij die 5,5 jaar daadwerkelijk zal moeten uitzitten, dan kun je in alle redelijkheid wel aannemen dat zijn voetbalcarrière voorbij is. Want je komt dan in de gevangenis, waar je niet de mogelijkheden hebt om je conditie op peil te houden of je spelniveau op peil te houden. Dat is dan een triest einde aan de loopbaan van Quincy Promes.”
<