Pixelbiss/shutterstock
Ajax speelde gisteren een oefenduel tegen het Griekse PAOK Saloniki. De Amsterdammers wisten met 2-1 te winnen en één speler wist nogal de nodige indruk te maken.
Jorthy Mokio speelde namelijk de sterren van de hemel. En dat hebben de heren van Voetbal International ook gezien. “In de eerste helft tegen de Griekse sparringspartner is Mokio de Ajacied die het vaakst aan de bal komt. Dat heeft een duidelijke reden. De jonge Belg oogt erg energiek bij het vrijkomen. Keer op keer is Mokio bereid om geen seconde stil te staan, opdat hij ook in de drukkere zones van het veld tijdens de opbouw aanspeelbaar blijft.”
Ook met de bal is het ‘supertalent’ geen koekenbakker: “Eenmaal áán de bal valt nog iets anders duidelijk op bij Mokio. Voor een controleur weet hij opmerkelijk vaak de weg naar voren te vinden. Zelfs in wat penibeler situaties zoals onderstaande, waar hij bij de aanname onder flink wat druk komt te staan, is de wil van Mokio om een voorwaartse oplossing te vinden duidelijk aanwezig.”
Ajax heeft met Jorthy Mokio een alleskunner in haar selectie zitten
Positiewisselingen van aanvallend ingestelde tegenstanders lijkt Mokio nog ietwat lastig te vinden, maar VI concludeert: “Als Ajax al dit seizoen grootse plannen heeft met Mokio als eventuele basiskracht op nummer 6, dan zullen Heitinga en zijn staf hem vooral nog aan de defensieve zijde van de bal moeten bijscholen. Wanneer dat lukt, hebben de Amsterdammers met de 17-jarige alleskunner goud in handen.”
<