Luciano Valente maakte deze zomer de overstap naar Feyenoord. Hij kwam voor vele miljoenen over van competitiegenoot FC Groningen. De Rotterdammers denken dat de 21-jarige middenvelder veel kan brengen in de toekomst voor de club.
Ook werd hij gelinkt aan een overstap naar PSV maar voor hem was de keuze al snel duidelijk. “Er waren afgelopen seizoen meerdere clubs die interesse in me hadden. Maar als je weet dat Feyenoord er een van is, hoef je eigenlijk niet meer na te denken”, vertelt Valente (21) aan het Algemeen Dagblad.
“Als tegenstander had ik altijd kippenvel wanneer ik in de Kuip moest voetballen. Kun je nagaan wat er gebeurt als ik als Feyenoorder op dat veld sta. ‘Als ik nee zeg tegen Feyenoord’, dacht ik, ‘dan ben ik knettergek’. Echt, ik sta nu al te springen om de wedstrijd tegen Wolfsburg (zaterdag, vriendschappelijk, red.) te spelen, laat staan die tegen Fenerbahçe. Zo’n entourage, dat wil je meemaken als voetballer.”
Debuut in de Johan Cruijff ArenA
Wel heeft Valente de Johan Cruijff ArenA op zijn been; omdat hij in het stadion van Ajax zijn debuut voor Groningen maakte, in augustus 2022. “Een memorabel moment natuurlijk, voor iemand die vroeger op de Z-Side mee stond te zingen en te springen voor zijn cluppie.”
<Met zijn tattoo van de Arena weet je de keuze al denk.. #Ajax #Valente https://t.co/erd4MoX0xl pic.twitter.com/Vf2tgL9EVW
— E®️ik. (@ErikTiel) April 13, 2025