
Pixelbiss/shutterstock
Ajax gaat zich zeer waarschijnlijk op korte termijn versterken met Oscar Gloukh en Ko Itakura maar daarna moet de hand weer op de knip voor de Amsterdammers. Er is dus geen ruimte voor een nieuwe linksback en een nummer zes. Hier maakt clubwatcher Mike Verweij vandaag melding van in de podcast ‘Kick-Off’ van De Telegraaf.
Hij stipt twee ‘misverstanden’ over Ajax aan. “De eerste is dat het eigen vermogen gigantisch groot is. Dat klopt als je op de balans kijkt, maar dat zijn ook de spelers die op het veld staan. Het is niet zomaar geld dat je uit kunt geven. Zelfs na de transfer van Hato – terwijl Kroes aangaf dat hij van elke inkomende euro veertig procent kan uitgeven – moet Ajax voor vijftien tot zeventien miljoen euro bezuinigen op de salarissen dankzij de periode-Mislintat.”
“Ze kunnen Itakura halen en daar gaan ze volle bak voor. Het ziet er wel goed uit en ik denk dat het goed komt. Maar dan houdt het weer even op”, vervolgt Verweij. Hij wijst naar Ahmetcan Kaplan, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom. “Zij moeten verkocht worden voordat er een linksback en een nummer zes gehaald kunnen worden. In het kader van het verwachtingspatroon – dat er na de transfer van Hato even een linksback, een zes en een centrale verdediger gehaald kan worden – is dat wel iets dat Ajax moet managen. De fans denken dat die spelers gaan komen, maar die gaan niet komen zonder dat er eerst wordt verkocht.”
Chuba Akpom kon overstap maken naar Saudi-Arabië
Akpom kon naar Saudi-Arabië, maar wil dat zelf niet. “Ajax moet eerst verkopen voordat er verdere versterkingen kunnen komen. Dat komt uiteindelijk wel goed. Ajax heeft alleen de pech dat er – en dan zul je zien dat er morgen één verkocht wordt, zo snel kan het namelijk gaan – voor Akpom, Mannsverk, Kaplan en Brian Brobbey bijna geen interesse is..”
<🚨🏴 JUST IN: There was some interest from Saudi Arabia for Chuba Akpom, but the player is not interested in the move. #Ajax
[🎖️: @MikeVerweij] pic.twitter.com/0QVZvprR5l
— Inside020 (@Inside_020) August 1, 2025