
VladimirZhoga/shutterstock
Steven Berghuis houdt zich de laatste tijd nogal bezig met yoga. De aanvaller van Ajax wil er echter niet te lang bij stilstaan. Mede op advies van de club is hij hiermee begonnen.
Dit liet de 32-jarige speler onlangs weten in een gesprek met het ‘Algemeen Dagblad’. Het had te maken met een hardnekkige rugblessure. “Door die rug wil je ruimte in de heupen en alle spiergroepen houden. Als je het een jaar lang, twee keer 75 minuten in de week doet, kunnen die extra oefeningen daar heel erg bij helpen”, legde hij toen uit.
“Ik dacht er vaker aan, maar dit vond ik een mooi moment. Ik weet het niet, ik wil gewoon zo lang mogelijk voetballen. Het ging altijd vanzelf en als dat ineens niet meer zo is, dan is dit iets waar je een stap in moet zetten. Dat heb ik gedaan”, zei Berghuis.
Twee keer in de week
Zondagmiddag werd hij er na Ajax – AS Monaco (2-2) nog eens naar gevraagd door Ziggo Sport-verslaggever Sam van Royen. “Ik wilde het een beetje stil houden, maar dat lukt niet als jij zulke vragen stelt”, lachte hij. “Het is ergens in Amsterdam, twee keer in de week. Ik kwam uit een vervelende rugblessure, met een kleine uitstulping in m’n onderrug. Maar nu beginnen we er niet meer over.”
<