Xavi Simons ging gisteren met zijn RB Leipzig met 6-0 onderuit op bezoek bij Bayern Munchen. Een ongekend pak slaag natuurlijk voor de 22-jarige aanvaller, die kan rekenen op grote kritiek uit de Duitse media.
“Als je speelt zoals Leipzig, is het voor Bayern niet zo moeilijk. Hun lichaamstaal beviel me helemaal niet. Bij elke tackle lagen ze weer op de grond”, aldus Babbel, vandaag de dag analist van Sat.1. Ook Simons onttrok zich daar niet aan, vervolgt de voormalig verdediger. “Xavi Simons lag daar maar te huilen, en met die lichaamstaal breng je Bayern juist in hun kracht, en daar maken ze genadeloos misbruik van.”
“Xavi Simons maakt slechte beurt in de Duitse media”
Ook Leipziger Volkszeitung is niet echt te spreken over het optreden van Simons, die hevig in verband wordt gebracht met Chelsea en tegen Bayern mogelijk zijn laatste duel voor Leipzig speelde. ‘Hij gaf aanvallend te weinig elan. Simons liet Serge Gnabry te makkelijk weglopen bij de 3-0, en ook in de tweede helft worstelde hij zonder enige wilskracht. Een man met zijn kwaliteiten moet meer leveren’, tekent de krant op, alvorens het een 5 achter de naam van Simons zet.
Ook Ran geeft de oud-speler van PSV een onvoldoende (5). ‘In wat waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Leipzig was, liet hij eigenlijk helemaal niets zien. In de eerste creëerde hij nog wel wat gevaar met een goede corner, maar nadat hij Gnabry weg liet lopen bij een 3-0 stand hield hij bijna op met voetballen.’
<