shutterstock/orangepictures
Brian Brobbey is nog altijd speler van Ajax. Zowel de speler als de club willen het liefst afscheid van elkaar nemen, maar het ziet ernaar uit dat hij niet zal gaan vertrekken.
De Amsterdammers hoopte hem deze zomer voor een bedrag van rond de 25 miljoen euro te kunnen verpatsen maar er zit totaal geen schot in de zaak. De speler zelf heeft zijn werkgever ook laten weten het liefste te willen vertrekken. In een eerder stadium was het Italiaanse Como in de markt voor de 23-jarige spits maar dat zag hij niet zitten. AS Roma vond hem te duur en Stade Rennes bracht een bod uit, maar kreeg ook geen duidelijk jawoord te horen. Lille OSC werd genoemd als mogelijke bestemming, VfB Stuttgart, Sunderland, maar er zaten geen Europese grootmachten tussen.
“Brian Brobbey zou goed passen in de Spaanse competitie”
In gesprek met MARCA zei José Fortes Rodríguez, op dat moment de zaakwaarnemer van de spits, over zijn cliënt: “Hij denkt constant na over zijn ontwikkeling. Hij wil nu al naar een Europese gigant, maar ik probeer hem gerust te stellen. Hij moet het stap voor stap doen. Ik zou hem dolgraag in Spanje zien spelen. Hij zou het geweldig doen bij clubs als Sevilla of Real Betis.”
Brobbey wenste niet naar Fortes te luisteren en ruilde hem in, maar nog steeds werd hij niet opgebeld door die ‘Europese giganten’, met als gevolg dat er waarschijnlijk helemaal niets meer gebeurt rond zijn persoontje. Op het gebied van een definitieve transfer dan, want misschien wordt hij nog wel verhuurd. Of anders blijft hij ‘gewoon’ bij Ajax, dat de bovengenoemde 25 miljoen dus wel misloopt.
<