shutterstock/orangepictures
Gisteren werd bekend dat Brian Brobbey Ajax gaat verlaten. De 23-jarige spits kiest voor een nieuw avontuur in de Premier League bij Sunderland. Met pijn in zijn hart verlaat hij zijn Amsterdamse liefde maar het is beter zo.
“Ik ga de club verlaten, ja”, opent de geboren Amsterdammer. “Dat is lastig, want ik speel hier al sinds ik een kleine jongen ben. Ik ben hier opgegroeid.” Toch vond hij de tijd rijp voor een stap. “Ik denk dat een nieuwe omgeving voor mij op dit moment het best is, in een sterkere competitie ook. De Premier League is zeker weten een droom en om dat nu daar te mogen doen maakt me ook heel blij. De tegenstanders, de stadions en de fans maken het extra mooi.”
Brobbey begon ooit op zijn achtste al bij Ajax in de jeugd. “Het is lastig om hier te vertrekken als je altijd hier bent geweest. Je kent iedereen, hebt hier vrienden en hebt alles hier opgebouwd. Het is lastig, maar het leven gaat verder. (…) Ik heb goede en mindere periodes meegemaakt, maar al met al kijk ik terug met een trots gevoel. Ik ben twee keer kampioen geworden en ben vaak belangrijk geweest met goals. Dus ik kan zeker trots zijn. Het raakt me zeker. Het is toch mijn cluppie en omdat ik iedereen moet gaan missen. Ik ga het team het meest missen, we hadden een heel leuk team.”
“Brian Brobbey hoopt op successen bij Sunderland”
“Ajax blijft Ajax en blijft voor altijd in mijn hart. Ik heb heel veel dingen geleerd bij Ajax en die neem ik mee naar mijn volgende club.” De achtvoudig international van Oranje besluit: “Ik hoop in Engeland de oude Brian te vinden, die er vol voor gaat. Ik wil nieuwe mensen ontmoeten en successen behalen daar.”
<Brian Brobbey blikt terug op zijn tijd bij Ajax 🔙
“Het is toch je cluppie” ❤️
— ESPN NL (@ESPNnl) September 3, 2025