Het nieuwe seizoen is weer van start gegaan en supporters kunnen wekelijks de verrichtingen van hun favoriete voetbalclubs volgen. Voor een aantal fans belooft het echter een extra speciaal seizoen te worden. Zij krijgen namelijk de kans om hun helden in Europees verband aan het werk te zien. Nu is dit voor clubs als Ajax, PSV, AZ en Feyenoord niets nieuws, bij FC Utrecht en Go Ahead Eagles is het een stuk zeldzamer.
De fans uit Deventer en de Domstad worden flink verwend met vier thuiswedstrijden in de Europa League, waar beide ploegen in mogen gaan uitkomen. Hoewel niet iedereen kaartjes zal kunnen bemachtigen, zullen de wedstrijden ook worden uitgezonden op televisie en kun je op buitenlandse casino sites inzetten en via livestreams bekijken. Dit soort bookmakers biedt sowieso enorm veel weddenschappen aan op alle grote competities en toernooien in het voetbal en andere sporten, terwijl je ook live weddenschappen kunt afsluiten. Zo is er weer heel wat om naar uit te kijken en blikken we hieronder vooruit op het aanstaande Europese seizoen van de Nederlandse clubs.
Ajax en PSV gaan de Champions League in
Het was al een tijdje bekend, maar Ajax en PSV mogen het in de Champions League op gaan nemen tegen een aantal van de beste teams ter wereld. De reden dat beide ploegen geplaatst zijn is dat zij in het vorige seizoen als eerste en tweede wisten te eindigen. Tegenwoordig geven deze plaatsen in de Nederlandse competitie direct recht op deelname aan het miljarden bal. Voor beide ploegen is dit ook een welkome financiële opsteker, want er zullen alleen al door mee te doen tientallen miljoenen binnenstromen.
Op papier lijkt de loting voor Ajax gunstiger dan voor PSV het geval is. De Amsterdammers treffen weliswaar Internazionale en Chelsea FC, maar hebben met Olympiakos, Galatasaray en Qarabag op papier ook een aantal tegenstanders waar het tegen mogelijk moet zijn om een resultaat te behalen. PSV treft met Liverpool FC, Bayern München, Atlético Madrid, Newcastle United, Bayer Leverkusen en SSC Napoli in theorie een stuk meer zware tegenstanders.
3 clubs in de Europa League
In de Europa League hebben we in Nederland maar liefst 3 deelnemers. Met een totaal aantal van 32 teams moet het daarom wel mogelijk zijn om voor een of twee teams de volgende ronde of in ieder geval de tussenronde te halen. FC Utrecht wist zich al laatste te plaatsen door in een tweeluik van het Kroatische HÅ K Zrinjski Mostar te winnen. Mocht dit niet gelukt zijn, dan was de club die uitkomt in stadion de Galgenwaard alsnog Europa in gegaan, maar dan wel in de Conference League.
Voor Go Ahead Eagles was het al langer duidelijk dat het mee ging doen in de groepsfase van de Europa League. Omdat Kowet de bekerfinale won was het rechtstreeks geplaatst en kon het zich de hele zomer bezighouden met de voorbereiding. Feyenoord kwam in het tweede Europese toernooi terecht doordat de Rotterdammers werden uitgeschakeld voor Fenerbahçe in de derde voorronde van de Champions League. Alle ploegen die in deze ronde en de playoffs werden uitgeschakeld voor deelname aan het hoofdtoernooi stromen in de Europa League in.
AZ moet Nederlandse eer hoog houden in Conference League
Doordat FC Utrecht het met trainer Ron Jans voor elkaar kreeg om drie voorrondes te overleven, zit er maar een ploeg in de Conference League dit jaar. De club die ook wel liefkozend Utreg wordt genoemd door de aanhang hoeft zich zodoende niet bij AZ te voegen, dat overigens ook nog de nodige voorrondes moest overleven om het tot de poulefase van de Nations League te schoppen.
Toch kwam de ploeg van trainer Maarten Martens eigenlijk geen moment in de problemen. Eens te meer bleek dat de Alkmaarders enorm veel talent in huis hebben en dat zij het weleens ver zouden kunnen gaan schoppen in de normaal gesproken zwakste Europese competitie. De tegenstanders zijn hier van een stuk minder groot formaat dan in de Champions League en Europa League en dat hoeft voor AZ en het Nederlandse voetbal geen nadeel te zijn.
Het belang van coëfficiënten punten
Het is natuurlijk leuk dat er zoveel ploegen uit Nederland mee mogen doen in Europa, maar als zij alleen maar verliezen en er snel weer uit liggen is dit niet bevorderlijk voor de coëfficiënten stand. Dit kan op termijn flinke gevolgen hebben waardoor Nederland weer een aantal plekken in Europa kwijt kan raken. Momenteel staan wij zesde in deze lijst en hebben we een redelijk stevige voorsprong te pakken op de naaste achtervolgers.
Een slecht Europees seizoen kan dit echter snel veranderen en daarom is het belangrijk dat er genoeg ploegen veel punten halen. Dat AZ in de Conference League speelt en daar een goede kans heeft om veel wedstrijden te winnen kan dan ook wel eens goed uit gaan komen. Mochten ploegen in de andere competities dit namelijk niet doen, dan kunnen deze punten broodnodig zijn in de hevige coëfficiënten strijd met andere landen.
<