
kvinl/shutterstock
Jordy Clasie is de beste controleur van Nederland. Althans, dit is de opvatting van voormalig voetballer en huidig analist Theo Janssen. De 34-jarige speler van AZ bedankte enkele jaren geleden voor Oranje, maar in zijn optiek is hij de beste optie voor bondscoach Ronald Koeman.
In het programma ‘Rondo’ op Ziggo Sport zegt hij er het volgende over: “De beste Nederlandse verdedigende middenvelder die we hebben is nog steeds Jordy Clasie”, begint de oud-voetballer stellig. “Clasie is nog steeds de beste. Ik snap wel: bij Nederland is het klaar, maar hij blijft de beste ‘zes’ die we hebben”, vervolgt Janssen.
“Intelligente speler”
Wytse van der Goot attendeert zijn tafelgast erop dat Clasie niet bepaald de sterkste middenvelder is uit Nederland. “Maar hij is heel intelligent. Een ‘zes’ moet gewoon altijd goed staan en een hele goede timing hebben”, reageert de analist.
Waarom Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch dat dan volgens Janssen niet kunnen? “Die zijn anders ingesteld, omdat die meer aanvallend denken. Clasie is een speler die alleen maar verdedigend denkt”, aldus Janssen.
<